Вернуться к стандартному виду

ИЦКО Вита-Ц - 500гр.

 • Nivea — the Whitest Cream 
Ever
 • Додаток во исхрана - Арома на Портокал, Лимон, боровница или Зелено ЈаболкоИЦКО Вита-Ц еинстант витамински напиток кој освежува и го надополнува недостатокот на Витамин Ц во исхраната.Една до две чаши ИЦКО Вита-Ц на ден, ви ја обезбедува препорачаната дневната доза на Витамин Ц. Возрасните можат да земаат 3 чаши, а децата до 10 години 1 чаша напиток дневно. Препорачаните дневни количини не смее да се надминат. Производот не е замена за урамнотежена исхрана.
  Начин на подготовка: 3 мали лажички (околу 25гр.) ИЦКО Вита-Ц зрнца растворете во 0,2л ладна вода и витаминскиот напиток за деца и возрасни е подготвен. После употреба амбалажата затворете ја и чувајте ја на суво место подалеку од дофат на деца. Со 500гр. ИЦКО Вита Ц може да се направи 4 литри витамински напиток. 
  Состојки: шеќер, регулатори на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), малтодекстрин,  природна-идентична арома на портокал, лимон, боровница или зелено јаболко, арскорбинска киселина (Витамин Ц), средство против згрутчување (калциум фосфат), згуснувач (гума арабика), прехрамбени бои.

ИЦКО Вита-Ц - 25гр.

 • Nivea — the Whitest Cream 
Ever
 • Додаток во исхрана - Арома на Портокал, Лимон, Боровница или Зелено ЈаболкоИЦКО Вита-Ц еинстант витамински напиток кој освежува и го надополнува недостатокот на Витамин Ц во исхраната.Една до две чаши ИЦКО Вита-Ц на ден, ви ја обезбедува препорачаната дневната доза на Витамин Ц. Возрасните можат да земаат 3 чаши, а децата до 10 години 1 чаша напиток дневно. Препорачаните дневни количини не смее да се надминат. Производот не е замена за урамнотежена исхрана.
  Начин на подготовка: Содржината на вреќичката растворете во 0,2л ладна вода и витаминскиот напиток за деца и возрасни е подготвен. После употреба амбалажата затворете ја и чувајте ја на суво место подалеку од дофат на деца.
  Состојки: шеќер, регулатори на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), малтодекстрин,  природна-идентична арома на портокал, лимон, боровница или зелено јаболко, арскорбинска киселина (Витамин Ц), средство против згрутчување (калциум фосфат), згуснувач (гума арабика), прехрамбени бои.

ИЦКО Вендинг производи

 • Nivea — the Whitest Cream 
Ever
 • Имаме различни видови на мешавини на инстант кафе - 100% екстракт од кафе.
  Состав: 100% екстракт од кафе (робуста + арабика).
  Рок на траење: 36 месеци.
  Дозирање: 1,2 - 2гр| 100ml. 

  Здраво и хранливо млеко во прав за вендинг машини, богато со минерали (Na, K, Ph, Mg, Ca, Co, Mb), протеини и сите есенцијални амино киселини. Го подобрува имунитетот, го регулира холестеролот, регенерира црниот дроб и го намалува забниот камен. Има ниска калорична вредност, што го прави одличен додаток во исхраната. Се препорачува за сите, особено на децата, постарите лица, бремени жени, доилки и спортисти.
  Состав: Сурутка во прав, обрано млеко во прав, декстроза, шеќер, силициум диоксид, гуар гума, арома.
  Рок на траење: 18 месеци.
  Дозирање: 2 - 6гр | 100ml. 

  Хранливо чоколадо во прав за вендинг машини, богато со минерали (Na, K, Ph, Mg, Ca, Co, Mb), протеини и сите есенцијални амино киселини. Се препорачува за сите, особено на децата, постарите лица, бремени жени, доилки и спортисти.
  Состав: Шеќер, сурутка во прав, обрано млеко во прав, какао 10%, силициум диоксид, арома, гуар гума, сол.
  Рок на траење: 18 месеци.
  Дозирање: 15 - 18гр | 100ml.

Вендинг чај - Вита-Ц

 • Nivea — the Whitest Cream 
Ever
 • Имаме различни видови на инстант чаеви за вендинг кафемати како и гранита, ледено кафе и ледени чаеви....
  Палетата се состои од овошни чаеви со вкус на лимон, боровница и јаболко.
  Состав: шеќер, регулатори на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), малтодекстрин, природна и природна-идентична арома на лимон, боровница или зелено јаболко, арскорбинска киселина (Витамин Ц), средство против згрутчување (калциум фосфат, силициум диоксид), згуснувач (гума арабика), прехрамбени бои.
  Рок на траење: 24 месеци.
  Дозирање: 11гр | 150ml. 

  Природен екстракт од зелен или црн чај без додаток на шеќер наменет за вендинг кафемати. Вендинг чаевите имаат ниска калорична вредност (без додаток на шеќер) што ги прави одличен додаток во исхраната.
  Состав: Малтодекстрин, екстракт од зелен или црн чај, природана арома на лимон, силициум диоксид
  Рок на траење: 24 месеци.
  Дозирање: 10гр | 150ml. 

  Гранита со овошен вкус на портокал, лимон, зелено јаболко и боровница, ледено кафе, чај...

Нови Производи

Инстант витамински напитоци ИЦКО Вита-Ц

Bluemarlin

Инстант кафе вендинг машина + машина за мешање и ладење на сокови за хотели

ИЦКО Вита-Ц Гранита со овошен вкус, ледено кафе, чај...

Rambler's Top100